Wystawa autorstwa Liliany Piskorskiej – Sprawdź jak to wyglądało

Redakcja

24 stycznia, 2024

W 2020 roku miała miejsce wystawa „Siedzą panny kołem, jastrzębia powieszono – Liliana Piskorska”. Jej twórczynią jest polska artystka, która stworzyła metaforyczną wystawę. Ważne jest zwrócenie uwagi na to, jak ważny temat podjęła artystka właśnie w związku z tym wydarzeniem.

Siedzą panny kołem, jastrzębia powieszono to wystawa, w której twórczyni porusza tematykę kobiecości oraz kobiet, które zakochują się w osobach tej samej płci. Prace były stworzone na naprawdę wysokim poziomie. Zauważalne było to, że Liliana Piskorska nie obawiała się inspiracji innymi twórcami.

Wśród prac przedstawionych na wystawie nie zabrakło także autoportretu kobiety. Jej wydania opierają się na tematyce homoseksualności. Nie brakuje kobiet ukazanych w miłosnych, erotycznych aktach. W rzeźbach z kolei zostały wykorzystane plecionki ze słomy.

Dlaczego warto było obejrzeć tę wystawę?

„Siedzą panny kołem, jastrzębia powieszono – Liliana Piskorska” to zbiór prac stworzonych przez tę artystkę. Ich wyróżnikiem było to, iż faktycznie w okresie dwóch lat wcześniej ta tematyka nie była jeszcze szczególnie rozpowszechniona. Zadaniem Liliany Piskorskiej było więc zwrócenie uwagi również na temat osób homoseksualnych, które tak samo mają prawo do miłości.

Wystawa Siedzą panny kołem, jastrzębia powieszono cieszyła się sporą ilością widzów. Nie na wszystkich odwiedzających wywarła jednak w pełni satysfakcjonujące wrażenie. 

Polecane: