Barbara Janczak – Mniam Mniam girl

Redakcja

20 stycznia, 2024
Śmiało można powiedzieć, że współczesna sztuka znacznie dobiega od tej, która niegdyś była nam świetnie znana. Obecnie zarówno sami artyści jak i ich pomysły stają się coraz bardziej odważne i momentami nawet ogromnie zaskakujące. Projekt Barbary Janczak z pewnością zalicza się do bardziej innowacyjnych projektów twórczych. Co więc warto o nim wiedzieć?

Czym jest projekt Mniam Mniam Girl?

Projekt Barbary Janczak został nazwany Mniam Mniam Girl. Do czego jednak się on odnosi? Otóż śmiało można powiedzieć, że jest to dość hedonistyczny akt rozkoszy i swoista intymna podróż. Projekt Barbary Janczak powstał jako odpowiedź na potrzebę wolności i jednocześnie wyraża nieco efemeryczne zabarwienie.

Co obejmuje wystawa?

Projekt Barbary Janczak skupia się na niezwykle kapryśnych, antropomorficznych formach, które zostały zaobserwowane w owocach. Wystawa, a raczej niezwykle przesycony erotyzmem wernisaż obejmuje oczywiście serię zdjęć, w których to właśnie owoce przybierają najróżniejsze, erotyczne formy. Jest to niezwykle inspirujący i zaskakujący projekt jednocześnie.

Sztuka współczesna – intymność i erotyka na fotografiach

Sztuka współczesna nie raz już pokazała, że pod żadnym pozorem nie boi się erotyzmu i intymności. Projekt Barbary Janczak udowadnia, że można te dwie cechy w niezwykle spektakularny sposób umieścić i uwiecznić na fotografiach. Przy czym nie musi być to dosłowna nagość ludzkiego ciała. Coraz śmielej wiec dwuznaczne sceny i przedmioty, stają się obiektami zainteresowań współczesnych artystów.

Polecane: